۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » استفتاءات » اسلایدر » بیانات
  • شناسه : 682
  • 16 آگوست 2020 - 10:08
  • 321 بازدید
  • ارسال توسط :
بارسانه ها: گزارش قلم از روند پروژه گلخانه اسلام ابادغرب

بارسانه ها: گزارش قلم از روند پروژه گلخانه اسلام ابادغرب

ساخت بزرگترین و پیشرفته ترین گلخانه یکپارچه غرب کشور در استان کرمانشاه/ کشاورزی اسلام آباد غرب بر مدار توسعه/ اشتغالزایی ۵٠٠ نفر در طرح گلخانه‌ای

کرمانشاه/قلم: این روزها ۲۵ هکتار گلخانه هیدروپونیک به صورت یکپارچه در اسلام آبادغرب در حال ساخت می باشد که تا پایان سال ۱۵ هکتار آن به بهره برداری می‌رسد.
قلم | qalamna.ir :
به گزارش خبرنگار قلم از کرمانشاه، دکتر امید حسینی مدیرعامل شرکت پیشگامان توسعه کشاورزی کوثر عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: خوشبختانه با حمایت های استاندار محترم، معاون اقتصادی استانداری، دستگاهای مرتبط و با تلاش ها و پیگیری های زیاد عملیات اجرایی پروژه گلخانه اسلام آبادغرب به عنوان یکی از انتظارات و مطالبات بحق و مهم چندین ساله مردم اسلام آبادغرب آغاز شده است.

وی افزود: سایت گلخانه اسلام آبادغرب به عنوان بزرگترین پروژه گلخانه ای غرب کشور در زمینی به مساحت ۵۴ هکتار می باشد که در آن ۲۵ هکتار گلخانه مدرن، سردخانه، سورتینگ و بسته بندی در چند فاز توسط سازمان اقتصادی کوثر احداث می شود.

حسینی ادامه داد: هم اکنون در فاز اول این پروژه ۱۵ هکتار گلخانه در سه بخش با اعتبار ١۴۵ میلیارد تومان در حال احداث هست که میانگین پیشرفت فاز اول گلخانه اسلام آبادغرب حدود ۱۵ درصد می باشد و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری این طرح به بهره برداری و زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر از جوانان منطقه و خانواده ایثارگران را به صورت مستقیم فراهم نماید.

مدیرعامل شرکت پیشگامان توسعه کشاورزی کوثر با اشاره به اینکه این طرح یکی از پروژه های مهم تولید صیفی جات کشور می باشد تصریح کرد: سازمان اقتصادی کوثر این طرح را با هدف تولید پایدار و افزایش حجم تولید، استفاده از تکنولوژی روز دنیا با دانش بومی، اشتغالزایی و رفع محرومیت منطقه با اولویت خانواده های ایثارگران، تولید صادراتی و ارز آوری برای کشور و استفاده بهینه و صرفه جویی در مصرف آب می باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در یکی از بخش های این گلخانه به مساحت ۳/۳ هکتار با استفاده از دانش بومی مهندسان داخلی برای اولین بار در کشور با دهانه ١٢/٨ متر خواهد بود که نمونه گلخانه های مدرن اسپانیایی می باشد که اجرای آن به این شیوه موجب کاهش مصرف آب به میزان ٠/٧ لیتر در هکتار و افزایش راندمان تولید و کاهش هزینه ها می باشد.

این مسؤل با اشاره به اینکه کارشناسان پروژه در این طرح بزرگ کشاورزی قبل از احداث فاز اصلی اقدام به اجرای نیم هکتار بخش R&D یا همان فاز تحقیق و توسعه کردند که به نتایج خوبی دست یافتند گفت: در بخش R&D کارشناسان این پروژه توانستند بیشتر از میانگین کشوری تولید محصولات گلخانه ای داشته باشند که اجرای گلخانه اسلام اباد به این شیوه می‌تواند جهشی در تولید محصولات گلخانه در کشور ایجاد کند، با تکمیل تمامی فازهای این مجموعه گلخانه ای برای ۵۰۰ نفر از جوانان منطقه به صورت مستقیم اشتغالزایی می شود و پیش بینی می‌شود سالانه بیش از ۱۰ هزارتن محصول از گلخانه اسلام آبادغرب تولید شود.

دکتر حسینی در پایان با تشکر از حمایت های استاندار محترم، معاون اقتصادی استانداری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و فرماندار اسلام آبادغرب افزود: قطعا برای اجرای این طرح بزرگ کشاورزی نیازمند همکاری و همراهی هرچه بیشتر دستگاه‌های اداری و دولتی استان و رسانه ها به عنوان پشتیبان تولید هستیم تا شاهد جهش تولید، رشد و توسعه اقتصادی بخش کشاورزی و رفع بیکاری در منطقه باشیم.

لینک خبر;

https://qalamna.ir/fa/news/157335/%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d8%a8%d8%b2%d8%b1%da%af%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%88-%d9%be%db%8c%d8%b4%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%87-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%da%af%d9%84%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%db%8c%da%a9

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*