۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اسلایدر » بیانات
  • شناسه : 392
  • 13 ژوئن 2020 - 10:00
  • 218 بازدید
  • ارسال توسط :
معاون وزیر جهادکشاورزی در بازدید از گلخانه هلیلان : توسعه گلخانه ها از اولویت های اصلی وزارت جهاد کشاورزی است

معاون وزیر جهادکشاورزی در بازدید از گلخانه هلیلان : توسعه گلخانه ها از اولویت های اصلی وزارت جهاد کشاورزی است

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: توسعه طرح های مهم کشاورزی نظیر گلخانه‌ها و احداث باغات در اراضی شیب دار از اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی و به نوعی تحقق بخش شعار سال است.

محمدعلی طهماسبی در حاشیه بازدید از مجتمع ۱۳ هکتاری گلخانه کوثر شهرستان هلیلان اظهار داشت: شهرستان تازه تاسیس هلیلان به علت دسترسی به آب کافی و زمین حاصلخیز، امینت بالای سرمایه گذاری، فضای کافی در هکتار و اقلیم مناسب از ظرفیت بسیاری خوبی در کشت های متنوع گلخانه ای برخوردار است.

وی با تاکید بر افزایش کشت های گلخانه ای در شهرستان هلیلان افزود: این گونه طرح ها موجب تحقق محورهای اقتصاد مقاومتی، عملیاتی کردن شعار جهش تولید و در نهایت ایجاد زمینه اشتغال برای نیروی های با انگیزه بومی می شود.

طهماسبی با بیان اینکه در فصل های گرم سال در مناطق جنوبی و جنوب غرب کشور در زمینه تولید گلخانه ای باید هزینه های سرمایش که از گرمایش بالاتر است، مدیریت شود، افزود: برای کاهش هزینه ها باید از روشهای ابداعی و نوین بهره گیری کرد.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: چنانچه از روش های نوین و فن آوری جدید جهت سرمایش محیط گلخانه ها استفاده شود، صرفه جویی در هزینه ها، انرژی و افزایش بازدهی را در پی خواهد داشت.

طهماسبی با اشاره به تولید بالای گلخانه کوثر هلیلان، افزود: تولید هفت و نیم کیلو محصول در هر متربع برای این مجموعه عدد بسیار مطلوبی برای رقابت در بازار است.

طهماسبی در خصوص بکارگیری نیروی های بومی در گلخانه کوثر هلیلان اظهار داشت: باید از نیروهای بومی جویای کار خود شهرستان هلیلان در این گلخانه استفاده شود چرا که بکارگیری نیروی بومی بر رفتار تولید کننده محصولات قطعا اثر گذار هستند.

وی در ادامه نیز خواستار آموزش نیروی انسانی تازه کار در گلخانه کوثر هلیلان شد و اضافه کرد: نیروهای انسانی که به تازگی دراین گلخانه بکار گرفته می شوند باید همه موارد بهداشتی و دوره های آموزشی کشت گلخانه ای را در نظر بگیرند.

همچنین دکتر حسینی مدیرعامل شرکت پیشگامان توسعه کشاورزی کوثر گفت : هم اکنون در پروژه گلخانه هلیلان ۷ هکتار گلخانه با پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد در حال احداث می باشد
وی افزود: این ۷ هکتار شامل احداث ده سوله می باشد که با اشتغالزایی ۸۰ نفر در سال جاری افتتاح و به بهره برداری می رسد
دکتر حسینی در پایان اظهار داشت : گلخانه هلیلان با محوریت کشت و تولید سبزی و صیفی احداث شده است که می تواند نقش بسزایی در تولید منطقه هلیلان داشته باشد.

 

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*